Principală | Înregistrare | Autentificare | RSSJoi, 15-11-2018, 6:22 AM

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
”GH. I. BRĂTIANU” IAȘI

ȘCOALA 10, O ȘCOALĂ DE NOTA 10 !

Meniu site
Anunțuri
11.11.2018
FESTIVALUL CONCURS ”S.O.S - SANTA”
  • AFIȘUL CONCURSULUI
  • REGULAMENT DE PARTICIPARE

  • 16.10.2018
    PROIECT EDUCAȚIONAL ”SUPERMATE”
  • PROGRAM PROIECT
  • SUBIECT ȘI BAREM DE CORECTARE

  • 15.10.2018
    SALARILZARE ÎNVĂȚĂMÂNT
    SALARIZARE FUNCȚII ÎNVĂȚĂMÂNT SEPTEMBRIE 2018

    01.09.2018
    O ȘANSĂ EGALĂ PENTRU TOȚI - EDUCAȚIE INCLUSIVĂ ÎN UNITĂȚILE ȘCOLARE
    AFIȘUL PROIECTULUI
    FIȘA PREZENTARE PROIECT

    28.06.2018
    EVENIMENTE CULTURALE ȘI EDUCAȚIONALE ÎN CRIMEEA
    PARTICIPAREA LA EVENIMENTE CULTURALE ȘI EDUCAȚIONALE ÎN CRIMEEA

    09.06.2018
    STRUCTURĂ AN ȘCOLAR 2018-2019
    STRUCTURA ANULUI ȘCOLAR 2018-2019

    05.06.2018
    CONCURS ”PRÂSLEA CEL ISTEȚ” 2018

    Diplomele se pot ridica de la Căsuța Poștală a ISj Iași
    REZULTATE FINALE
  • REZULTATE LB. ROMÂNĂ
  • REZULTATE MATEMATICĂ
  • IMAGINI DIN TIMPUL CONCURSULUI
  • SUBIECTE ȘI BAREM LB. ROMÂNĂ 2018
  • SUBIECTE ȘI BAREM MATEMATICĂ 2018
  • MODEL SUBIECTE ȘI BAREM LB. ROMÂNĂ 2017
  • MODEL SUBIECTE ȘI BAREM MATEMATICĂ 2017
  • MODEL SUBIECTE ȘI BAREM LB. ROMÂNĂ 2016
  • MODEL SUBIECTE ȘI BAREM MATEMATICĂ 2016

  • 26.04.2018
    ȘCOALA PENTRU VALORI AUTENTICE

  • REZULTATE EVALUARE

  • 03.04.2018
    SALARII FUNCTII ÎNVĂȚĂMÂNT
    SALARII FUNCȚII ÎNVĂȚĂMÂNT MARTIE 2018

    AN ȘCOLAR 2013-2014

    OLIMPIADA DE LIMBĂ, COMUNICARE ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
    ETAPA JUDEȚEANĂ

    1. ȘIPOȘ ANCA clasa a VIII-a B PREMIUL II
    2. GABOR NINA ADNANA clasa a VII-a A PREMIUL III
    3. PÂRȚAC MAGDA clasa a VII-a B PREMIUL III
    4. ANDRICI COSTINA clasa a VIII-a B PREMIUL III
    5. ALEXANDRESCU MĂLINA clasa a VII-a B MENȚIUNE
    profesor coordonator ROXANA MELINTE

     

    CONCURSUL NAŢIONAL INTERDISCIPLINAR DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ ŞI RELIGIE
    PENTRU ELEVII DE GIMNAZIU "CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ"
     ETAPA JUDEŢEANĂ 

     

    1. GABOR NINA clasa a VII-a A PREMIUL II
    2. ȘIPOȘ ANCA clasa a VIII-a B PREMIUL II
    3. ALEXANDRESCU MĂLINA clasa a VII-a B PREMIUL III

    Cadre  didactice  îndrumătoare: Profesor dr.  Roxana Elena Melinte   şi    Mihaela Bobârcă


    CONCURSUL EUCLID - LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
     ETAPA a III-a 17 mai 2014

    1. PRISĂCARU RĂZVAN  clasa a V-a B MENȚIUNE
    2. COSTĂCHESCU ELENA  clasa a V-a B MENȚIUNE
    3. LUCA MĂLINA  clasa a V-a B MENȚIUNE
    4. MACOVEI ȘTEFAN  clasa a V-a B MENȚIUNE
    5. GABOR NINA ADNANA  clasa a VII-a A MENȚIUNE
    6. ALEXANDRESCU MĂLINA  clasa  a VII-a B MENȚIUNE

    profesor coordonator ROXANA MELINTE

     

    CONCURSUL NAȚIONAL ”PROIECTE DE MEDIU”
    mai 2014

    Echipajul PET KOMBAT  format din elevii NECHIFOR ANDRA  și  POPA GABRIEL - clasa a VII-a A PREMIUL II





    CONCURSUL ”PRÂSLEA CEL ISTEȚ”

    FAZA JUDEȚEANĂ,

    MATEMATICĂ - 26 aprilie 2014

     

    REZULTATE CONCURS

    SUBIECT SI BAREM DE CORECTARE

     
    OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ
    15 martie 2014
    FAZA JUDEȚEANĂ
     
    1. CREȚU MARIA CRISTINA clasa a VII-a B MENȚIUNE 84,5 puncte
     
    2. NACU ANDRADA clasa a VII-a A MENȚIUE 81 PUNCTE
     
    CONCURSUL NAȚIONAL ”JEU PAR LE FRANCAIS”
    29 martie 2014
     
    SECȚIUNEA IMAGINE COMENTATA
     
    1. DOBRANICI COSMIN clasa a V-a A PREMIUL I
     
    2. PÎRȚAC MAGDA clasa a VII-a B PREMIUL III
     
    3. IRIMIA EMANUELA clasa a VI-a B MENȚIUNE
     
    SECȚIUNEA MONOLOG CU SUBIECT CUNOSCUT
     
    4. CREȚU MARIA CRISTINA clasa a VII-a B MENȚIUNE
     
    profesor coordonator: ELENA ECATERINA BĂRDIȚĂ




    CONCURSUL EUCLID - LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
    ETAPA a II-a 15 MARTIE 2014
    1. ULILIUC DAN VIRGIL clasa a V-a B  PREMIUL III
    2. MACOVEI ȘTEFAN clasa a V-a B MENȚIUNE
    3. ALEXANDERSCU  MĂLINA clasa a VII-a B  MENȚIUNE
    profesor coordonator ROXANA MELINTE
     
     
    CONCURSUL JUDEȚEAN INTERDISCIPLINAR DE ȘTIINȚE ”NEVOIA DE CUNOAȘTERE”
    15-18 martie 2014
    SECȚIUNEA POWER POINT
    1. ANDRICI COSTINA clasa a VIII-aB PREMIUL I
    profesori coordonatori LAURA PRISĂCARU și DANIELA MURGESCU
    2. GABOR NINA clasa a VII-a A PREMIUL II
    profesori coordonatori LAURA PRISĂCARU și IRINA ECSNER
    SECȚIUNEA ESEU
    1. POPA ROBERT clasa a VII-a A MENȚIUNE


     

    OLIMPIADA JUDEȚEANĂ DE LIMBA ENGLEZĂ

    1 martie 2014

    1. POPA ROBERT clasa a VII-a A  PREMIUL III

    profesor coordonator GABRIELA IANCU

     

    OLIMPIADA JUDEȚEANĂ DE BIOLOGIE

    faza județeană 1 martie 2014

    1. PÂRTAC MAGDA - clasa a VII-a B  PREMIUL II

    profesor coordonator  LAURA PRISĂCARU

     

    SESIUNE DE LUCRĂRI ȘTIINȚIFICE - BIOLOGIE

    faza județeană 15 martie 2014

    1. BREAM ALEXANDRA  clasa a VII-a A PREMIUL I

    2. RUSU GEORGE  clasa a VI-a  PREMIUL I

    3. ANDRICI COSTINA  clasa a VIII-a B PREMIUL II

    4, POPA ROBERT clasa a VII-a A PREMIUL II

    5. GABOR NINA  clasa a VII-a A PREMIUL III

    6. ILIE TUDOR  clasa a VI-a PREMIUL III

    profesori coordonatori: LAURA PRISĂCARU și IRINA ECSNER



     

    CONCURSUL DE MATEMATICA - EUCLID

    etapa a II-a

    Vezi aici rezultatele obtinute de elevii nostri

     

    ELEVI ADMIŞI ÎN CENTRUL DE EXCELENŢĂ - DISCIPLINA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ:

    1. GABOR NINA – clasa  a VII-a A

    2. ANDRICI COSTINA – clasa a  VIII-a B

     

    CONCURSUL JUDEŢEAN „PORNI LUCEAFĂRUL...”

    Ediţia a II-a, 14 ianuarie 2014

     

    Secţiunea " Creaţie literară"

    BREM ALEXANDRA, clasa a VII-a A, PREMIUL III

    Secţiunea  "Critică literară"

    GABOR NINA-ADNANA, clasa a VII-a A, PREMIUL II

     Cadru didactic  îndrumător:  Profesor dr.  Roxana Elena Melinte

     

     

     

    OLIMPIADA JUDETEANA  - LECTURA CA ABILITATE DE VIATA

     10 decembrie 2013 

    1. ALEXANDRESCU MĂLINA, clasa a VII-a B   - PREMIUL  II

    2.ANDRICI COSTINA, clasa a VIII-a B - PREMIUL  II

    3. NACU ANDRADA, clasa a VII-a A - PREMIUL  III

    4. CREŢU MARIA, clasa a VII-a B - MENŢIUNE

    5.ŞIPOŞ ANCA, clasa a VIII-a B - MENŢIUNE 

    Cadru didactic  îndrumător:  Profesor dr.  Roxana Elena Melinte



     

    CONCURSUL  EUCLID "Limba şi literatura română" -

    etapa I - 30 noiembrie 2013

     

    1. GABOR NINA clasa a VII-a A MENTIUNE

    2. ISACHI MIHAI  clasa VII-a A MENTIUNE

    3. POPA ROBERT clasa a VII-a A MENTIUNE

    Cadru didactic  îndrumător:  Profesor dr.  Roxana Elena Melinte

     

     

    CONCURSUL INTERREGIONAL "SPOKEN ENGLISH / PREPARED SPEECH"

    7 decembrie 2013

    POPA ROBERT GABRIEL clasa a VII-a A PREMIUL I

    Îndrumător prof. Iancu Gabriela

    CONCURSUL NAȚIONAL DE EVALUARE ÎN EDUCAȚIE

    LA LIMBA ENGLEZĂ -  etapa I

    17 noiembrie 2013

    POPA ROBERT GABRIEL clasa a VII-a A  -- 90 puncte/ DIPLOMA DE MERIT

    Îndrumător prof. Iancu Gabriela

     

     

    Facebook
    PAGINA BRĂTIENILOR
    Căutare
    Calendar
    «  Noiembrie 2018  »
    LnMrMrcJoiVnSaDm
       1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    2627282930
    Sondaj
    Evaluează site-ul meu
    Total răspunsuri: 170
    Vizitatori

    Total online: 1
    Vizitatori: 1
    Utilizatori: 0
    Prietenii site-ului
  • Creaţi un website gratuit
  • Desktop Online
  • Jocuri Online Gratuite
  • Tutoriale Video
  • Toate Tag-urile HTML
  • Kit-uri de Navigator
  • Recomandări
  • Cărţi pentru copii

  • Manuale şi carte şcolară

  • Materiale didactice

  • EduClass

  • Adrese utile
  • ISJ Iasi

  • Ministerul Educatiei

  • Casa Corpului Didactic Iasi

  • A.N.P.C.D.E.F.P.

  • Primăria Municipiului Iaşi

  • Implicare

    fonpc


    Copyright MyCorp © 2018, Găzduire site gratuită — uCoz
    Site realizat și administrat de prof. LAURENȚIU BURLACU